WebSiteniz kötü amaçlı yazılımdan etkilendiyse, bunun nedeni genellikle saldırganın websitenizin denetimini ele geçirmesine izin veren bazı güvenlik açıklarıdır. Saldırgan, (örneğin spam eklemek için) sitenin içeriğini değiştirebilir veya genellikle dolandırıcılık amacıyla siteye daha fazla sayfa ekleyerek kullanıcıları kişisel bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini paylaşmaları konusunda kandırabilir. Alternatif olarak, kötü amaçlı kodlar (kötü amaçlı yazılım) (örneğin, sayfayı görüntüleyen tüm bilgisayarlara saldırmaya çalışan başka bir web sitesinden içerik alan komut dosyaları veya İç Çerçeveler) yerleştirebilirler.

“Kötü niyetli yazılım” terimi, bir bilgisayara veya ağa zarar vermek üzere tasarlanmış her tür kötü niyetli yazılımı içine alır. Kötü niyetli yazılım türleri arasında virüsler, solucanlar, casus yazılımlar ve Truva atları yer alır (ancak bunlarla sınırlı değildir). Bir website veya sunucu saldırıya uğramışsa, söz konusu site veya sunucu,dolandırıcılık siteleri gibi (kişisel bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini paylaşmaları konusunda kullanıcıları kandırmak amacıyla tasarlanmış siteler) kötü niyetli içerik barındırmak için kullanılabilir. Bazı saldırganlar, saldırıya uğramış bir sitenin yönetim denetimini bile ele geçirebilir.

Yukarıda belirttiğimiz şekilde bir saldırıya maruz kaldığınızda googleda websitenizle ilgili arama yaptığınızda websitenizin isminin hemen alt tarafında bu site bilgisayarınıza zarar verebilir ibaresini görürsünüz.

Acil olarak websitesine müdahale edilmesi gerekir. Çünkü bu istenmeyen durumu gören ziyaretçiler websitenize girmeyecektir. Bu da firmanızın ve sizin itibarını zedeleyecektir.

Website Virüs Temizleme hizmetinde websitenizin bütün kodları ve sayfaları,dosyaları, dizinleri detaylıca taranıp incelenip zararlı kod ve sızıntılar tespit edilip rapor edilecektir. Yine Websiteniz alt yapı olarak kullandığı yazılım açık kaynak kodlu ise wordpres,joomla ve drupal gibi. Mevcut kurulumunuz incelenecek, kullandığınız açık kaynak yazılımın sürümünden tutun da kullanmakta olduğunuz tüm eklentileri incelenecektir. Tüm bu tespitler raporla ayrıntılı bir şekilde websitesi sahibine sunulacaktır. Onayının alınmasını takiben hemen müdahalelere başlanacaktır.

Website virüs temizleme prosedürü çok ayrıntılı ve özenli yapılması gereken bir işlemdir. Saldırıya uğramış websitesinin sahibinin kullandığı bilgisayara kadar herşey ayrıntılı incelenmeli ve tedbir alınmalıdır.

WebSitenizin başka kullanıcılara kötü niyetli yazılımı bulaştırmasını ve saldırganların sistemi daha fazla kötüye kullanmasını önlemek için harekete geçmeniz son derece önemlidir.

Websitesine Virüs bulaştığında veya hacklenme durumunda Acil yapılması Gerekenler:

WebSitenizi derhal yayından kaldırın. WebSitenizin başka kullanıcılara kötü niyetli yazılımı bulaştırmasını önlemek için harekete geçmeniz son derece önemlidir.
Web barındırıcınızla bağlantı kurun. Söz konusu saldırı, web barındırıcınızın sunucularındaki diğer siteleri etkilemişse, sorunu gidermek için yapmaları gereken işlemlere zaten başlamış olabilirler.

Tüm kullanıcılar ve hesaplar için şifreleri değiştirin (örneğin; FTP erişimi, yönetici hesabı, içerik yönetim sistemi yazar hesapları).
Kullanıcılarınızı denetleyin: Saldırganın bir veya birden fazla yeni hesap açmış olma ihtimali vardır.

Bize başvurduğunuzda acil olarak hemen websitenizin tüm yedeklerini alıp bütün temizleme işlemlerini bu yedek üzerinde başlatırız. Akabinde de websitenizdeki tüm sızıntı ve bulaşmalar temizlendikten sonra websitenizin çalışır durumda olan halini size gösteririz, onayınızdan sonra önceden yayın yaptığı sunucuya aktarırız.

Eğer ki mevcut sunucunuzda güvenlik açıkları ve buna benzer problemler tespit edilirse websitenizin hostinginide değiştirmekteyiz. Kimse aynı sorunlu sürekli karşılaşmak istemez.

İletişim

Ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!